Zmiana sposobu automatyzacji w Twojej firmie

Ze względu na stale zmieniające się oczekiwania klientów, konieczne jest rozszerzenie ustalonych podejść rozwojowych, jeśli inicjatywy automatyzacji mają przynieść znaczne korzyści na masową skalę. Automatyzacja na dużą skalę wymaga fundamentu, który oprócz wymagań funkcjonalnych zawiera informacje o firmie i regułach przetwarzania transakcji.

Zwinność, zwinność i jeszcze raz zwinność

Firmy powinny stosować zwinne metodyki rozwoju, zwinną architekturę i zwinne praktyki zarządzania projektami, aby pomyślnie wdrażać technologie automatyzacji. Bez tego inicjatywy automatyzacji procesów biznesowych ryzykują niepowodzenie z powodu niemożności obsługi zmian wymagań w całym cyklu życia projektu.

Podejścia zwinne koncentrują się na częstym dostarczaniu wysokiej jakości oprogramowania poprzez szybkie iteracyjne tworzenie oprogramowania. Podczas gdy metody zwinne są wykorzystywane do tworzenia oprogramowania na zamówienie od ponad dekady, zwinne zarządzanie projektami zaczęto stosować do automatyzacji procesów biznesowych na dużą skalę dopiero w ciągu kilku lat.

Pierwszym krokiem w kierunku uzyskania systematycznej pomocy dla oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych typu agile jest zastosowanie metody agile. Nie wystarczy jedynie umożliwić zespołowi programistycznemu bycie zwinny; musisz zapewnić sprawność w całej firmie.

Zwinna automatyzacja na dużą skalę

Niektóre firmy zmodyfikowały i rozwinęły ramy scrum do automatyzacji procesów, aby spełnić to wymaganie. Ta metoda „zwinnej automatyzacji” jest podobna do scrum, z kilkoma różnicami.

 • Różne kierownictwo zespołu. Zwinna automatyzacja opiera się na elastycznym projekcie zespołu, który obejmuje programistów, testerów, pracowników IT i interesariuszy biznesowych. Właściciel produktu z firmy prowadzi każdy zespół, wspomagany przez eksperta merytorycznego posiadającego branżową wiedzę na temat technologii. Ma to kluczowe znaczenie w produktach wykorzystujących sztuczną inteligencję, w których ekspert domeny jest wymagany do prawidłowej oceny wyników modeli AI.
 • Planowanie mapy drogowej. Automatyzacja Agile wymaga znacznej ilości planowania przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac rozwojowych. W tej fazie musisz skonfigurować projekt automatyzacji. Następnie musisz go regularnie testować, sprawdzać jego funkcjonalność i porównywać z poprzednimi wersjami. Ta faza zapewnia, że ​​projekt automatyzacji połączy się z całym biznesem i będzie zgodny z wymogami regulacyjnymi i innymi ograniczeniami. Pozwala również zainteresowanym stronom w dotkniętych sekcjach firmy przygotować przepływ oparty na wyzwalaczach
 • Koncepcja „przepływu opartego na wyzwalaczach” zastąpiła tradycyjne historyjki użytkownika w zwinnej automatyzacji, aby podzielić projekt na części wielkości kęsa. Pierwszym krokiem w formule jest zidentyfikowanie „zdarzenia wyzwalającego”, na przykład gdy określone dane staną się dostępne lub gdy nastąpi akcja użytkownika. Następnie definiuje się działania potrzebne w odpowiedzi na to zdarzenie i wynik, który ma zostać utworzony. Zespoły mogą używać tej techniki do dzielenia procedur na łatwe do opanowania części. Ponadto, ponieważ dane wejściowe i wyniki każdego fragmentu są jasno zdefiniowane, zespoły mogą pracować równolegle, przyspieszając prace programistyczne (na podstawie ankiety McKinsey).
 • Zarządzanie przepływem prototypów. Automatyzacja oddziela wydanie oprogramowania prototypowego i produkcyjnego. Wersje produkcyjne są realizowane według napiętego harmonogramu w koordynacji z kluczowymi obszarami biznesowymi, aby zminimalizować zakłócenia w całej organizacji. Prototypy są wprowadzane do środowiska testowego, gdzie ich wydajność jest częściej oceniana na reprezentatywnych zestawach danych.
 • Wsparcie organizacyjne. Ponieważ zwinna automatyzacja wymaga znaczących zmian organizacyjnych, wymaga od firm zastosowania nowych technologii i metod pracy do najważniejszych operacji — wszystko w tym samym czasie. Nawet jeśli Twoja organizacja jest mała i nowa, uruchomienie zautomatyzowanego rozwiązania wymaga dużej pomocy. Większość firm korzysta z wyspecjalizowanego biura programowego w celu zapewnienia pomocy, opracowania najlepszych praktyk i śledzenia postępów w całym projekcie automatyzacji.
 • Radzenie sobie z niepewnością. W organizacjach o złożonych technologiach pracownikom trudniej jest osiągnąć wspólne zrozumienie swoich klientów. Zmniejszenie niepewności zadania spowodowało zastosowanie metod koordynacji horyzontalnej i spotkań grupowych zamiast bezosobowych technik koordynacji.

Znaki, że Twoja organizacja musi skalować swoje Zespoły Agile to:

 • Spędzasz większość czasu na prowadzeniu firmy.
 • Masz wiele rzeczy w toku, ale niewiele z nich jest już skończonych.
 • Nie przestrzegasz zasad Agile i nie uczysz ludzi, jak wykorzystywać zasady Agile.
 • Nie możesz wymyślić, jak radzić sobie z zależnościami między zespołami.
 • Prędkość Twoich zwinnych zespołów nie jest stała.
 • Twój zespół zajmuje się tylko najpilniejszymi sprawami.
 • W swoim zaległości masz dużą liczbę zgłoszeń do pomocy technicznej i nie możesz tworzyć nowych funkcji produktu.