Wskaźnik Churn a Sztuczna Inteligencja

Sztuczna inteligencja (AI) i przetwarzanie w chmurze to dwa ważne narzędzia, które mogą pomóc firmom zmniejszyć wskaźnik churn. Churn, znany również jako utrata klientów, to tempo, w jakim klienci przestają robić interesy z firmą. Jest to kosztowny problem dla firm, ponieważ może prowadzić do utraty przychodów i zmniejszenia lojalności klientów.

Przetwarzanie w chmurze może pomóc firmom ograniczyć churn, zapewniając im możliwość szybkiego i wydajnego skalowania operacji. Sztuczna inteligencja może również pomóc firmom ograniczyć odpływ klientów, dostarczając analizy predykcyjne, które mogą pomóc w identyfikacji zagrożonych klientów. Używając tych dwóch narzędzi razem, firmy mogą skuteczniej zarządzać odejściem i dbać o zadowolenie klientów.

Jak widać na poniższym wykresie, wydatki na chmurę rosną i oczekuje się, że wzrosną w ciągu najbliższych kilku lat. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób Ty i Twoja firma możecie ograniczyć odejście dzięki mocy przetwarzania w chmurze.

Zarządzanie chmurą

Przetwarzanie w chmurze stało się główną siłą w świecie IT, a sztuczna inteligencja odgrywa coraz ważniejszą rolę w zarządzaniu chmurą. Przetwarzanie w chmurze odnosi się do świadczenia usług obliczeniowych — w tym przechowywania, tworzenia sieci i mocy obliczeniowej — przez Internet. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do zarządzania chmurą na wiele sposobów, w tym do optymalizacji zasobów, automatyzacji zadań i dostarczania analiz predykcyjnych.

Wykorzystując sztuczną inteligencję do zarządzania chmurą, organizacje mogą poprawić wydajność i wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ponadto sztuczna inteligencja może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa systemów opartych na chmurze poprzez identyfikację potencjalnych zagrożeń i słabych punktów. W miarę wzrostu wykorzystania sztucznej inteligencji w zarządzaniu chmurą prawdopodobne jest, że pojawi się jeszcze więcej korzyści.

Firma o nazwie CloudMinds wykorzystuje sztuczną inteligencję do zarządzania usługami w chmurze. CloudMinds to firma zajmująca się przetwarzaniem w chmurze i sztuczną inteligencją, która oferuje platformę dla programistów do tworzenia i wdrażania aplikacji AI. Firma opracowała szereg narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które pomagają programistom zarządzać chmurą, w tym narzędzie, które automatycznie skaluje zasoby w zależności od zapotrzebowania.

Przetwarzanie danych

Przetwarzanie w chmurze to potężne narzędzie, które pozwala firmom przechowywać i uzyskiwać dostęp do danych na zdalnych serwerach. Wykorzystując sztuczną inteligencję do przetwarzania tych danych, firmy mogą zmniejszyć rotację i poprawić wydajność. Przetwarzanie w chmurze oferuje szereg zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami przetwarzania danych, w tym skalowalność i elastyczność. Jednak jedną z najważniejszych korzyści jest możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy dużych zbiorów danych. Ta umiejętność pomaga firmom identyfikować wzorce i trendy, które następnie można wykorzystać do usprawnienia procesu decyzyjnego. W miarę jak coraz więcej firm wdraża przetwarzanie w chmurze, rola sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych będzie coraz ważniejsza.

Badanie przeprowadzone przez McKinsey Global Institute wykazało, że sztuczna inteligencja może pomóc firmom poprawić możliwości przetwarzania danych nawet o 50%. Badanie wykazało również, że sztuczna inteligencja może pomóc firmom zmniejszyć rotację nawet o 20%. Odkrycia te podkreślają potencjał sztucznej inteligencji w ograniczaniu rezygnacji firm

Niższe koszty

Ponieważ coraz więcej firm korzysta z chmury do przechowywania i przetwarzania danych, dostawcy usług w chmurze opracowują sposoby na obniżenie kosztów ponoszonych przez klientów. Dostawcy usług w chmurze zwykle pobierają dodatkowe opłaty za swoje usługi, a ten wysoki koszt może odstraszać małe firmy. Jednak sztuczna inteligencja zaczyna to zmieniać i pomaga firmom oszczędzać pieniądze. Wykorzystując sztuczną inteligencję do optymalizacji swojej infrastruktury, dostawcy usług w chmurze są w stanie obniżyć koszty i oferować bardziej przystępne cenowo usługi.

Ponadto sztuczna inteligencja może pomóc obniżyć koszty, zmniejszając potrzebę interwencji człowieka. Dzięki automatyzacji zadań, takich jak konserwacja serwerów i zarządzanie danymi, sztuczna inteligencja zmniejsza całkowity koszt przetwarzania w chmurze. Ponieważ koszt usług w chmurze jest niższy dzięki sztucznej inteligencji, firmy mogą czerpać korzyści z chmury bez nadwyrężania swojego budżetu. W związku z tym firmy mogą korzystać z zalet przetwarzania w chmurze, aby zmniejszyć rotację pracowników przy niższych kosztach.

Poniższy wykres pokazuje, że koszt pamięci masowych spadł, a globalna dostępność danych wzrosła na początku XXI wieku. Wraz z wprowadzeniem sztucznej inteligencji do chmury w 2010 roku, koszt przechowywania drastycznie spadł. Tańsze przechowywanie i większa dostępność danych znacząco obniżyły koszty usług chmurowych.

Inteligentna automatyzacja

Przetwarzanie w chmurze stało się popularne w ostatnich latach ze względu na jego zdolność do obniżania kosztów i zwiększania wydajności. Jedną z kluczowych zalet przetwarzania w chmurze jest możliwość wykorzystania inteligentnej automatyzacji. Wykorzystując sztuczną inteligencję do automatyzacji rutynowych zadań, firmy mogą uwolnić pracowników, aby mogli skupić się na ważniejszych zadaniach i zwiększyć produktywność.

Ponadto inteligentna automatyzacja może pomóc w zmniejszeniu wskaźnika rezygnacji dla firm, ponieważ może zautomatyzować proces przyjmowania nowych klientów i zapewnić im bezproblemową obsługę. W rezultacie sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę w przetwarzaniu w chmurze i pomaga firmom w osiąganiu ich celów.

Firmą specjalizującą się w inteligentnej automatyzacji w chmurze obliczeniowej jest X.ai. Firma oferuje platformę opartą na sztucznej inteligencji, która pomaga firmom automatyzować rutynowe zadania. Platforma została zaprojektowana tak, aby ułatwić firmom rozpoczęcie korzystania z inteligentnej automatyzacji i zapewnia szereg funkcji, które pomagają firmom zwiększyć wydajność.

Wady wykorzystania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu w chmurze

Chociaż sztuczna inteligencja oferuje firmom szereg korzyści, ma również szereg wad. Jednym z głównych mankamentów jest zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą. Aby wykorzystać sztuczną inteligencję, firmy potrzebują pracowników, którzy znają się na przetwarzaniu danych i sztucznej inteligencji.

Ponadto firmy muszą mieć silne połączenie z Internetem, aby móc korzystać z usług przetwarzania w chmurze. Jeśli połączenie jest wolne lub zawodne, może to mieć wpływ na wydajność usługi w chmurze. Kolejną wadą przetwarzania w chmurze jest problem z opóźnieniem czasowym. Ten problem odnosi się do opóźnienia, które czasami może wystąpić podczas wysyłania lub odbierania danych i może być problematyczny dla firm, które muszą podejmować szybkie decyzje.

Wreszcie, jedną z największych obaw związanych z korzystaniem z usług w chmurze jest prywatność danych. Kiedy firmy przechowują swoje dane w chmurze, ufają dostawcy w zakresie tych danych. Gdyby dostawca naruszył to zaufanie, udostępniając lub sprzedając dane, mogłoby to mieć poważne konsekwencje dla firmy. Dlatego ważne jest, aby firma przeprowadziła dokładne badania w celu wybrania bezpiecznego i niezawodnego dostawcy usług w chmurze.

Wniosek

Sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę w przetwarzaniu w chmurze i pomaga firmom osiągać ich cele. Istnieją jednak pewne wady korzystania ze sztucznej inteligencji w chmurze, takie jak potrzeba wykwalifikowanej siły roboczej i obawy dotyczące prywatności danych. Ogólnie rzecz biorąc, sztuczna inteligencja może być cennym narzędziem dla firm, ale ważne jest, aby rozważyć zalety i wady przed podjęciem decyzji, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy.

Źrodła

Vexx Host

Insight

CB Insight

Forbes

ZD Net