Sztuczna Inteligencja + Big Data pomaga lekarzom przepisywać bardziej dopasowane witaminy i suplementy

Wraz ze wzrostem samoopieki i profilaktyki zdrowotnej coraz więcej pacjentów przyjmuje witaminy i suplementy, aby poprawić swoje ogólne samopoczucie. Oznacza to jednak również, że lekarze obserwują wzrost liczby pacjentów już przyjmujących leki i chcą wiedzieć, czy powinni przyjmować dodatkowe witaminy lub suplementy. Sztuczna inteligencja + duże zbiory danych pomagają lekarzom przepisywać bardziej odpowiednie witaminy i suplementy, dostarczając inteligentne zalecenia oparte na konkretnych lekach pacjenta.

Pozwala to lekarzom na szybki dostęp, odsyłacze i zalecenia dotyczące równoważenia składników znajdujących się w lekach na receptę ze składnikami, które składają się na codzienne witaminy i suplementy. Pomaga to pacjentom w pełni wykorzystać witaminy i suplementy oraz poprawić ogólny stan zdrowia.

Oprócz dostarczania zaleceń, sztuczna inteligencja + duże zbiory danych mogą również pomóc lekarzom w monitorowaniu postępów pacjenta. Śledząc spożycie witamin i suplementów przez pacjenta, lekarze mogą sprawdzić, czy pacjent przyjmuje zalecaną ilość i w razie potrzeby wprowadzić odpowiednie zmiany. Pomaga to zapewnić pacjentom maksymalne korzyści z witamin i suplementów oraz poprawić ich ogólny stan zdrowia.

Jak więc sztuczna inteligencja może być wykorzystywana, aby udoskonalić leczenie?

  • Budując rekomendacje produktów, które specjaliści będą dodawać do istniejących kuracji. Lekarze mogą korzystać z dużych zbiorów danych i rosnącej liczby spersonalizowanych programów żywieniowych, które wykorzystują sztuczną inteligencję, aby wybrać jedną z bilionów kombinacji witamin i składników odżywczych najlepiej dopasowanych do pacjenta lub wprowadzić określone zalecenia do platformy technologicznej.
  • Opracowując systemy, które pomagają lekarzom lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich pacjenci reagują na leczenie i wprowadzić niezbędne zmiany. Platformy mogą stale gromadzić dane dotyczące zdrowia i samopoczucia pacjenta, a następnie wykorzystywać sztuczną inteligencję do identyfikowania wzorców i trendów. Gdy coś się zmieni, system może oznaczyć to dla lekarza, aby mógł zbadać i wprowadzić niezbędne zmiany w planie leczenia.
  • Wreszcie, świadczeniodawcy mogą udostępniać swoje wyniki na różnych platformach, aby promować pełną, kompleksową opiekę zdrowotną. Kiedy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, dietetyk i trener zdrowia z obsługą AI są po tej samej stronie, z pewnością nastąpi lepsze zdrowie.

Przykładem wykorzystania danych jest aplikacja Apple Health, która umożliwia pacjentom udostępnianie danych dotyczących ich zdrowia świadczeniodawcom. Aplikacja daje użytkownikom możliwość udostępniania swoich danych lekarzowi za pośrednictwem funkcji o nazwie „Rekordy zdrowotne”. Dokumentacja zdrowotna obejmuje alergie, schorzenia, szczepienia, wyniki badań laboratoryjnych, leki i parametry życiowe. Ta funkcja jest przydatna dla pacjentów, którzy chcą śledzić swoje dane zdrowotne w jednym miejscu i udostępniać je swojemu lekarzowi.

Świetnym przykładem firmy jest Persona. Persona zapewnia prostotę i wygodę programu suplementów diety – spersonalizowanych dla użytkowników przez sztuczną inteligencję i ekspertów. Aplikacja Persona z obsługą sztucznej inteligencji analizuje dane dotyczące zdrowia użytkownika, cele zdrowotne, styl życia, alergie, a nawet leki, aby opracować unikalny plan suplementacji. Dzięki temu wglądowi algorytmy Persona identyfikują określone składniki, dawki i czas, które będą najlepsze dla każdej osoby. Następnie pacjenci otrzymują niestandardowe pakiety codziennych suplementów.

Przykłady firm w planach suplementów opartych na sztucznej inteligencji

Innym przykładem jest Viome. Test Viome’a ​​analizuje mikrobiom jelitowy danej osoby, aby określić, które pokarmy powinna jeść i unikać dla optymalnego zdrowia. Następnie firma tworzy spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie wyników testów. Wiedza naukowa stojąca za systemem opiera się na danych od ponad 300 000 osób i jest poparta licznymi badaniami klinicznymi, które trwały prawie cztery lata. Firma specjalizuje się w analizie mRNA, aby zobaczyć, jak wewnętrzne i zewnętrzne elementy, takie jak dieta, stres, ćwiczenia, choroba lub drobnoustroje, mogą wpływać na pacjenta. Wiedza o tym, jak zmienić i ulepszyć swoje środowisko, może pomóc ci żyć dłużej i zdrowiej.

Spersonalizowane suplementy i programy witaminowe to przyszłość opieki zdrowotnej. Z pomocą sztucznej inteligencji, dużych zbiorów danych i ekspertów programy te staną się bardziej wyrafinowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Doprowadzi to do lepszych wyników zdrowotnych pacjentów i obniżenia ogólnych kosztów opieki zdrowotnej. Cukrzyca kosztowała Stany Zjednoczone 237 miliardów dolarów bezpośrednich wydatków medycznych w 2017 roku. Wczesne leczenie może potencjalnie zaoszczędzić ponad 100 miliardów dolarów. Zmienia się sposób, w jaki myślimy o zdrowiu. Przechodzimy od skupiania się na leczeniu chorób do zapobiegania im w pierwszej kolejności i przewidywania, w jaki sposób choroba może się rozwinąć. Ta zmiana jest napędzana postępem w żywieniu i witaminach, suplementach i medycynie.

Wnioski

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do pomocy lekarzom w przepisywaniu bardziej odpowiednich witamin i suplementów to obiecujący postęp w opiece zdrowotnej. Technologia ta ma potencjał poprawy wyników leczenia pacjentów poprzez dostarczanie dostosowanych zaleceń opartych na indywidualnych potrzebach. Precyzja w zalecaniu suplementów i witamin nie wyleczy choroby od razu, ale przyczynia się do lepszego, holistycznego i zindywidualizowanego podejścia do leczenia.

Źródła

Diabetes