Buoy – sprawdź objawy i znajdź odpowiednią opiekę online

Problem

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Pew Research Center’s Internet & American Life Project ustalono, że nawet jedna trzecia amerykanów, przed udaniem się do lekarza, szuka przyczyny wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych w Internecie. W roku 2015 w Polsce prawie 40% użytkowników Internetu wyszukiwało informacji dotyczących zdrowia i problemów zdrowotnych, to jest o 7,5% więcej niż w roku 2012. Niestety wyniki wyszukiwania bardzo często prezentują nieprawidłowe diagnozy lub nierzetelnie treści. Co więcej, problemy opieki zdrowotnej związane ze zbyt małą ilością lekarzy, a co za tym idzie trudność w zarezerwowaniu wizyty w szybkim terminie, jeszcze częściej skłania ludzi do leczenia na własną rękę, na podstawie informacji wyszukanych online. Buoy rozwiązuje problemy z obszaru health.

Rozwiązanie

Startup Buoy Health, założony w 2014r. przez zespół lekarzy i informatyków pracujących w Harvard Innovation Laboratory, opracował chatbot’a, z którym użytkownik może skonsultować swoje problemy zdrowotne. Na podstawie uzyskanych informacji bot identyfikuje potencjalną przyczynę objawów oraz proponuje wykonanie konkretnych kroków, które należy podjąć w celu poprawy zdrowia. Po zakończeniu konsultacji, chatbot może śledzić również nasze postępy za pośredniemu wiadomości tekstowych. Dzięki rozwiązaniu Buoy Health, pacjenci mogą uniknąć niepotrzebnych wizyt lekarskich oraz otrzymują konkretną informację, gdzie powinni się udać aby otrzymać odpowiednią opiekę.

Buoy Health uruchomił także platformę Back With Care, która zapewnia ocenę ryzyka choroby oraz spersonalizowane wskazówki dotyczące powrotu do miejsca pracy dla pracodawców i pracowników w związku z pandemią COVID-19.

Jeśli chciałbyś zapisać się do naszego newslettera, zapraszam:

.

Wyniki

Według informacji podanych przez współzałożyciela i dyrektora generalnego Andrew Le, chatbot został wykorzystany przez 10 milionów użytkowników od czasu jego publicznego udostępnienia w 2017 roku.

Startup zebrał w tym roku $37mln od inwestorów, w tym od spółek typu venture capital głównych ubezpieczycieli Cigna Holding Co., Humana Inc. i United Health Group. Środki z ostatniej rundy inwestycyjnej zostaną wykorzystane, aby usprawnić połączenie między chatbot’em a innymi usługami, takimi jak telemedycyna.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, myślę, że może Ci się również spodobać:

  1. Inicjatywy cyfrowe IKEA
  2. Sztuczna inteligencja w innowacjach w handlu detalicznym – Amazon
  3. Best AI companies to consider for investment

Autorzy: Arek Skuza, Marta Musińska