Zautomatyzowany proces zgłaszania uszkodzeń pojazdów dla czołowych ubezpieczycieli na świecie

Wstęp

Ubezpieczyciel Ageas wykorzystał sztuczną inteligencję do tworzenia kompleksowych ocen uszkodzeń samochodów w Wielkiej Brytanii, dzięki rozwiązaniu dostarczonym przez firmę Tractable, które poprawia cały proces.
AI na podstawie przesłanych zdjęć określa, które części pojazdu zostały uszkodzone i w jakim stopniu, generuje pełne oszacowanie szkód, w tym zalecane naprawy, a także koszty i godziny robocizny.

PHOTO: UNSPLASH

Jeśli chciałbyś zapisać się do naszego newslettera, zapraszam:

.

Zastosowanie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja wykorzystuje deep learning do techniki cyfrowego rozpoznawania obrazów (wizji komputerowej) wraz z uczeniem maszynowym. AI uczy się na podstawie wielu milionów zdjęć uszkodzonych samochodów, a algorytmy na podstawie doświadczeń, analizują wiele różnych przykładów w czasie rzeczywistym.

Po udanych testach w Wielkiej Brytanii w 2019r. Ageas i Tractable oświadczyły, że będą teraz skalować wykorzystanie tej technologii do rozwiązywania tysięcy roszczeń każdego miesiąca.

Produkt

Produkt firmy Tractable obsłużył już ponad 1 miliard dolarów odszkodowań za szkody samochodowe dla czołowych światowych ubezpieczycieli, w tym Covéa, największego ubezpieczyciela samochodowego na rynku francuskim; Tokio Marine, największego ubezpieczyciela w Japonii; oraz Talanx-Warta, drugiego co do wielkości ubezpieczyciela komunikacyjny w Polsce.

„Wykorzystując sztuczną inteligencję na początku procesu roszczeniowego do oceny szkód i generowania szacunków, przyspieszamy każdą jego część, zwiększając wydajność ubezpieczyciela i zapewniamy większą przejrzystość dla ubezpieczającego”

Adrien Cohen, współzałożyciel londyńskiego Tractable

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, myślę, że może Ci się również spodobać:

1. Inicjatywy cyfrowe IKEA
  2. Sztuczna inteligencja w innowacjach w handlu detalicznym – Amazon