10 liderów w dziedzinie zarządzania danymi i AI

Zarządzanie danymi i sztuczna inteligencja to szybko rozwijające się dziedziny, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości technologii. Za tymi postępami stoją wizjonerscy liderzy, którzy posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie wykorzystania danych do spostrzeżeń i wykorzystania sztucznej inteligencji do tworzenia rozwiązań transformacyjnych. W tym artykule przedstawiam 10 wpływowych postaci w przestrzeni zarządzania danymi i sztucznej inteligencji, prezentując ich osiągnięcia i wkład w branżę.

 1. Barr Moses: Barr Moses to wybitna postać w dziedzinie zarządzania danymi. Mając doświadczenie w informatyce i ekonomii, była współzałożycielką Monte Carlo, platformy umożliwiającej obserwację danych. Doświadczenie Moses polega na zapewnianiu wiarygodności danych, umożliwiając organizacjom ufanie swoim danym i podejmowanie lepszych decyzji.
  LinkedIn
 2. Bena Stancila: Ben Stancil jest znanym analitykiem danych i przedsiębiorcą. Jako współzałożyciel i dyrektor ds. analityki w Mode Analytics Stancil odegrał kluczową rolę w budowaniu platformy analitycznej opartej na współpracy. Opowiada się za odpowiedzialnym wykorzystaniem danych i umożliwia organizacjom wyciąganie znaczących wniosków dzięki zaawansowanej analityce.
  LinkedIn
  Twitter
 3. Bruno Aziza: Bruno Aziza jest wpływowym liderem w dziedzinie danych i sztucznej inteligencji. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie strategii i analityki piastował stanowiska kierownicze w kilku firmach technologicznych. Spostrzeżenia i wiedza Aziza pomogły organizacjom wdrożyć skuteczne strategie oparte na danych, napędzając ich rozwój i innowacje.
  LinkedIn
  Youtube
 4. Kasia Kozyrkow: Cassie Kozyrkov, główna specjalistka ds. decyzji w Google, jest wybitną zwolenniczką podejmowania decyzji w oparciu o dane. Jej prace koncentrują się na demistyfikacji sztucznej inteligencji i analityki danych, udostępniając je szerszemu gronu odbiorców. Wkład Kozyrkova wywarł ogromny wpływ na przyjęcie sztucznej inteligencji i praktyk opartych na danych w różnych branżach.
  LinkedIn
 5. Cindi Howson: Cindi Howson jest szanowaną ekspertką w dziedzinie business intelligence i analityki. Jako założycielka BIScorecard zapewnia cenne spostrzeżenia i wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich narzędzi i technologii BI. Badania i przemyślane przywództwo firmy Howson pomogły organizacjom podejmować świadome decyzje w celu maksymalizacji ich możliwości w zakresie danych.
  LinkedIn
 6. Daliana Liu: Daliana Liu to uznana liderka w dziedzinie zarządzania danymi, skupiająca się na zarządzaniu danymi i ich jakości. Dzięki swojej pracy doradczej i przemyślanemu przywództwu pomaga organizacjom ustanowić solidne praktyki zarządzania danymi, zapewniając dokładność, zgodność i bezpieczeństwo danych.
  LinkedIn
 7. Grega Coquillo: Greg Coquillo jest specjalistą ds. zarządzania i analityki danych, znanym ze swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie strategii i zarządzania danymi. Jako dyrektor ds. danych i analityki w wiodącej organizacji kieruje transformacjami opartymi na danych i pomaga firmom uwolnić wartość ich zasobów danych.
  LinkedIn
 8. Lorisa Mariniego: Loris Marini jest specjalistką ds. zarządzania danymi z dużym doświadczeniem w zarządzaniu danymi i architekturze danych. Jego wiedza specjalistyczna polega na projektowaniu i wdrażaniu struktur zarządzania danymi, które umożliwiają organizacjom wyciąganie praktycznych wniosków z zasobów danych.
  LinkedIn
 9. Ronalda van Loona: Ronald van Loon to uznany wpływowy i myślący lider w dziedzinie danych i sztucznej inteligencji. Dostarcza cennych spostrzeżeń na temat strategicznych zastosowań danych i sztucznej inteligencji, pomagając organizacjom wykorzystać te technologie w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej i rozwoju biznesu.
  LinkedIn
 10. Allie K. Miller: Allie K. Miller to badaczka danych i ekspert ds. analiz, znana ze swojego wkładu w tę dziedzinę. Koncentrując się na etycznych i odpowiedzialnych praktykach związanych z danymi, opowiada się za wykorzystywaniem danych do napędzania pozytywnych zmian społecznych. Praca Millera zainspirowała wiele organizacji do przyjęcia podejścia opartego na danych, które uwzględnia wpływ społeczny.
  LinkedIn

W szybko zmieniającym się krajobrazie te wpływowe osoby stoją na czele zarządzania danymi i sztucznej inteligencji, napędzając innowacje i przekształcając samą strukturę technologii. Dzięki swojej wyjątkowej wiedzy specjalistycznej, wizjonerskim perspektywom i niezachwianemu zaangażowaniu konsekwentnie przesuwają granice tego, co jest możliwe do osiągnięcia w dziedzinie danych i sztucznej inteligencji, rewolucjonizując branże i usprawniając procesy decyzyjne. W miarę ciągłych zmian w krajobrazie danych, podążanie śladami tych pionierów staje się coraz ważniejsze, umożliwiając przedsiębiorstwom uwolnienie ogromnego potencjału zarządzania danymi i sztucznej inteligencji oraz utrzymanie pozycji lidera na stale konkurencyjnym rynku.