Konferencja AI4 2022

Tego roku miałem niesamowitą przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu, jakim jest Konferencja Ai4 w Las Vegas. Konferencja odbyła się w dniach 16-18 sierpnia i została zorganizowana przez Fora Group – firmę specjalizującą się w organizacji wydarzeń technologicznych i biznesowych, która może pochwalić się współpracą z Microsoft, IBM i AWS. Udział w tym wydarzeniu był dla mnie zaszczytem, ​​ponieważ zaproszenie dla mnie dotarło bezpośrednio od organizatorów związku z moim doświadczenie w dziedzinie AI.

Czym jest Ai4?

Ai4 łączy liderów biznesu i ekspertów ds. danych, celem promowania stosowania sztucznej inteligencji w różnych branżach, w tym finansów, opieki zdrowotnej, handlu detalicznego, cyberbezpieczeństwa i wielu innych. Konferencja odbywa się corocznie i zyskuje coraz większe zainteresowanie i renomę w ciągu ostatnich kilku lat.

Po pierwsze muszę pochwalić organizację całego wydarzenia. Mimo rozmachu projektu (około 200 prelegentów i prezentacji oraz kilka tysięcy uczestników) wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z planem. Dzięki aplikacji SwapCard mogłem swobodnie rejestrować się na prezentacje oraz umawiać się na spotkania z uczestnikami i prelegentami. Ponadto apliakcja daje możliwość przeglądania harmonogramu konferencji przenoszenia go do mojego kalendarza Google, Yahoo lub Apple. Konferencja była bardzo dobrze zaplanowana i przeprowadzona pomimo ogromnej skali. 

Wykłady i networking

Jedną z najbardziej przekonujących prezentacji, w których uczestniczyłem, była przemowa Willy’ego Pella, wiceprezesa Autonomy and New Ventures w Blue River, nabytej przez firmę John Deere. Jego prezentacja „AI i autonomia dla inteligentnego, połączonego rolnictwa” była niesamowicie fascynująca i otworzyła mi oczy na wiele problemów stojących przed branżą rolniczą. Według John Deere za kilka dziesięcioleci nie będzie dostępnej ziemi uprawnej i będziemy musieli zmaksymalizować produktywność posiadanej ziemi. Obecnie tylko 1% Amerykanów pracuje w rolnictwie, co oznacza, że ​​potrzebne będą autonomiczne urządzenia rolnicze, takie jak traktory i kombajny napędzane sztuczną inteligencją. Pell poczynił również interesującą obserwację dotyczącą pielęgnacji upraw, stwierdzając: „Gdyby w tym pokoju były dzisiaj dwie osoby chore na grypę, czy spryskali byśmy całe pomieszczenie sprayem przeciwgrypowym? Nie! Jednak w rolnictwie tak właśnie się dzieje. Opryskiwane są całe uprawy, nawet jeśli wymaga tego tylko niewielka ich część”. John Deere wyjaśnia, że ​​przyszłość rolnictwa powinna leżeć w zindywidualizowanym i specyficznym podejściu do zarządzania każdą uprawą.

Kolejną prezentacją, w której miałem okazję uczestniczyć, było spotkanie z Amitem Baggą, starszym wiceprezesem ds. technologii sztucznej inteligencji w firmie Comcast. Jego wystąpienie „Jak Comcast poprawia wrażenia klientów dzięki AI/ML” wykonało świetną robotę, opisując, jak budować doświadczenia klientów w oparciu o sztuczną inteligencję. Amit przedstawił między innymi pięć obszarów, w których sztuczna inteligencja zmienia adaptację klientów. Obszary te obejmują wykrywanie treści, analitykę mediów, sztuczną inteligencję dla Connected Living oraz sztuczną inteligencję dla obsługi klienta.

Ponadto chciałbym podkreślić prezentację Davida Brewera, oficera ds. innowacji Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W swojej prezentacji „Tworzenie AI i usług rządowych opartych na danych” Brewer stwierdził, że „Departament Obrony musi zapewnić, że poszczególne służby wojskowe rozumieją, jak szkolić i rozwijać algorytmy w taki sam sposób, w jaki szkolimy nasze siły wojskowe. AI/ML musi być rozwijany, aby akceptować niedoskonałe dane wyjściowe i wyniki, szczególnie we wczesnych fazach opracowywania algorytmów”. Brewer omówił także, w jaki sposób armia amerykańska poszukuje rozwiązań sztucznej inteligencji. Ostatnio Siły Powietrzne USA były zainteresowane współpracą z polską firmą i jej produktem Rescue Glass. Rescue Glass to narzędzie zaprojektowane do prowadzenia użytkownika przez operację ratunkową w czasie rzeczywistym, zapewniając natychmiastowe instrukcje ze zdalnej lokalizacji za pomocą zlokalizowanego ratownika medycznego.

David Brewer,  United States Air Force

Miałem również przyjemność poznać Reida Blackmana, autora książki „Etyczne maszyny: Twój zwięzły przewodnik po całkowicie bezstronnej, przejrzystej i szanowanej sztucznej inteligencji”. Blackman mówił o tym, jak organizacje mogą zoperacjonalizować etykę AI.

Reid Blackman, Virtue

Warto wspomnieć o kilku dodatkowych wykładach następujących firm: Superb AI (reprezentowana przez Hyun Kim), DynamoFL (reprezentowana przez Vaikkunth Mugunthan) i aiXplain (reprezentowana przez Hassan Sawaf) były imponującymi prezentacjami. Podsumowując, prowadzenie znaczących, branżowych rozmów z tak niesamowitymi ludźmi było bardzo inspirujące. Chociaż uwielbiam rozmawiać o AI z inspirującymi liderami, osobiste kontakty, które nawiązałem po drodze, dodały całemu doświadczeniu ogromnej wartości.

Vaikkunth Mugunthan, DynamoFL

Hassan Sawaf, aiXplain

Jedyna krytyka, jaką mogę skierować w związku z wydarzeniem, to informacje podane podczas prezentacji firm konsultingowych. Informacje te były bowiem bardzo ogólne i dawały niewiele szczegółowych informacji. Niemniej jednak jestem pod wrażeniem różnorodności talentów, jakie ta konferencja mogła zgromadzić. 

Podsumowanie

Ai4 to wydarzenie, które powinien śledzić każdy, choćby w najmniejszym stopniu, zainteresowany sztuczną inteligencją. Mnóstwo prezentowanych informacji i możliwość poznania niesamowitych ludzi, którzy bezpośrednio wpływają na świat sztucznej inteligencji, jest naprawdę inspirujące i nieocenione. Z tegorocznej konferencji nawiązałem niezapomniane wspomnienia i mam nadzieję, że będę miał okazję uczestniczyć w wielu kolejnych konferencjach Ai4.